Omladinska akcija "Rekonstrukcija omladinskog doma u Visokoj"

Visoka, 7-18 oktobar 2010.

U Visokoj ponovo dobrovoljna akcija.

Na konkurs za volonterske omladinske akcije "Mladi su zakon", a koji je objavilo Ministarstvo omladine i sporta Republike Srbije posredstvom Građanske čitaonice "Libergraf" iz Užica prijavila se i grupa Omladina sela Visoka koju čine sadašnji i bivši đaci škole u Visokoj. Akcija pod nazivom "Rekonstrukcija omladinskog doma u Visokoj" izabrana je kao jedina na teritoriji Zlatiborskog okruga.

CILJ  AKCIJE:
Rekonstrukcija  omladinskog doma i dovođenje doma u stanje u kome bi se mogao koristiti. Namena mu je višestruka: organizovanje seoskih igranki, druženja, kulturnih  događaja, sportskih takmičenja (stoni tenis, streljaštvo, šah), održavanje časova fizičkog vaspitanja za učenike škole u Visokoj – u zimskom periodu, održavanje školskih priredbi ...

PLANIRANE AKTIVNOSTI:
Zamena poda - iskopavanje starog poda i postavljanje novog u površini od 90 m2,  repariranje zidova i njihovo farbanje, postavljanje novih vrata ,  postavljanje rasvete i postavljanje nove bine  (5x3 m).

.UČESNICI AKCIJE:
U akciji učestvovalo  34 meštanina Visoke i Bjeluše i nastavnika škole u Visokoj sa ukupno 73 dnevnice.
U radovima su sasvim besplatno korišćeni: jedan kultivator, jedan traktor, jedan kamion za prevoz robe iz Arilja, dve motorne testere i „bansek“. Akcija je izvedena kvalitetno i u kratkom roku.

REZULTATI AKCIJE:

Dobijen je jedan vrlo lep i funkcionalan prostor za razne aktivnosti. Omladina je dobila prostor za okupljanje i druženje. Škola je dobila prostor za izvođenje nastave fizičkog u zatvorenom prostoru, za pripremu i izvođenje predstava i za sportska takmičenja. Selo je dobilo salu za sednice i razne vrste predavanja.

Radove je finansijski pomogla i opština Arije i naša škola.

Pre adaptacije

Radovi